piątek, 9 września 2016

English Matters nr 60 Deutsch Aktuell nr 78

English Matters nr 60
8/10
Dziś witam Was z recenzją dwóch najnowszych numerów English Matters oraz Deutsch Aktuell. Na początek parę słów o pierwszym wymienionym.


Jak na okładce możemy zobaczyć, głównym tematem jest Australia i podróż po niej, parę słów o tym, dlaczego warto ją zwiedzić i czym kusi turystów. Jeden z ciekawszych artykułów w tym numerze. Został także poruszony bardzo ważny, jak zresztą kontrowersyjny temat, jakim jest aborcja. Ostatnio jest bardzo o niej głośno, dlatego artykuł bardzo trafił w mój gust. Za i przeciw, fakty, i to jak jest wykorzystywana chociażby w polityce. 

O tym jak działa zakupoholizm i jakim zagrożeniem może się stać, również przeczytamy w English Matters. Temat często traktowany zbyt pobłażliwe, okazuje się jednak problemem na skalę światową -  w końcu uzależnienie to uzależnienie. 

Ciekawy artykuł jest także o pewnym Kanadyjczyku (a właściwie premierze), czyli Justinie Trudeau. Zwyły-niezwykły człowiek, który wyróżnia się swoją postawą na tle innych rządzących. Ciekawe zainteresowania, widoczna ambicja - czego chcieć więcej? Magazyn ten z pewnością jest jednym z ciekawszych, jeśli chodzi o tematykę artykułów. Jeśli się zastanawiacie, ten jest zdecydowanie wart przeczytania!
Deutsch Aktuell nr 78
7/10
Drugi magazyn, czyli Deutsch Aktuell wyróżnia się piękną okładką, czyż nie jest choć trochę interesująca? Główny artykuł dotyczy właśnie jogi, czyli czegoś, co naprawdę lubię, choć jest to nieco nieścisłe, gdyż sama tego nie uprawiam. Ale w końcu przyjdzie czas na nowe rzeczy, prawda? Artykuł bardzo ciekawie napisany, można się dowiedzieć nieco więcej o tym zajęciu i nabrać ochoty, by tego spróbować. 

Jeśli chodzi o podróże, tym razem przeniesiemy się do Dsseldorf, czyli jednego z popularniejszych miejsc. Metropolia kulturowa i modowa przyciąga coraz to nowszych turystów, a piękne widoki zapierają dech w piersiach. Jeśli chodzi o mnie, z chęcią zwiedziłam to piękne miasto. Ostatnim artykułem, o którym chciałabym wspomnieć jest podział zadań i opieka nad dziećmi w Niemczech. Może innych nie interesują takie rzeczy, ale ja akurat jestem otwarta na takie tematy; w ten sposób mogę bliżej poznać kraj, który w całości będę chciała zwiedzać przez pewien czas. Bo zrobię to na pewno! 

Artykułów w Deutsch Aktuell jest oczywiście więcej dla jasności. Ja wymieniłam te, które najbardziej mnie zaciekawiły. Ten numer również polecam, można poznać sporo nowych, jak i ciekawych rzeczy!


Za egzemplarze do recenzji dziękuję wydawnictwu Colorful Media

6 komentarzy:

 1. Świetna sprawa z tymi magazynami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie świetna okładka tego magazynu w języku niemieckim. Ja niestety tego języka nie znam, więc bym sobie nie poczytała, a w tym angielskim nie znalazłam niczego dla siebie. ;/
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy numer ma inne artykuły, dlatego warto przeglądać te starsze, albo czekać na nowe. :D
   Pozdrawiam,x

   Usuń
 3. Takie magazyny świetnie pomagają nam szlifować znajomość języków obcych. :)

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię na moim blogu! Chcesz podyskutować, coś skrytykować, pochwalić? Zapraszam do komentowania. :)
Nominacje do czegokolwiek tylko w wiadomości email. Spam będzie usuwany.