niedziela, 1 maja 2016

#2 Książkochciejka maj

Dziś przychodzę do Was z propozycjami na maj, które mnie zainteresowały, zapraszam!

Premiera 18 maja ,
Wydawnictwo Dolnośląskie


Maddy jest uczulona dosłownie na wszystko. Nigdy nie opuszcza domu, a jedynymi osobami, które widuje, są jej mama i pielęgniarka. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się ze światem zewnętrznym i wtedy spotyka Olly’ego. Czy podejmie największe ryzyko w swoim życiu?
Premiera 18 maja,
Otwarte


Stella to nie jest moje prawdziwe imię.
Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem.
To nie jest moje prawdziwe życie.

Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać… Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.Premiera 17 maja,
Dom Wydawniczy Rebis


Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni.
Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata.
Czegoś tak ważnego, że bez tego jesteś niczym.
Jesteś zarazą. Mitem. Człowiekiem.

Piętnastoletnia Hirka dowiaduje się, że jest dzieckiem Odyna – bezogoniastą zgnilizną z innego świata. Pogardzaną. Budzącą lęk. I ściganą. Ktoś chce ją zabić, by pozostało to tajemnicą. Istnieją jednak  gorsze rzeczy niż dzieci Odyna, a Hirka nie jest jedyną istotą, która przedarła się przez bramy…

Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, by ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona.
Gnijący członek Rady desperacko walczy o to, by wywołać wojnę.
Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich.
Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat.
A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu.Premiera 11 maja, Filia

Pisarz Antonio M. Fonte odniósł międzynarodowy sukces, ale sława i bogactwo nie mają dla niego żadnego znaczenia. Roztargniony samotnik, niemal obsesyjnie unika ludzi. Pewnego dnia w stosie korespondencji od wielbicieli swej twórczości, znajduje list sprzed piętnastu lat adresowany do nieznanej mu kobiety. Ku jego zdumieniu – i nie ma co do tego wątpliwości – jego nadawcą jest… on sam. W liście opowiada o utraconych wspomnieniach i… o zamordowanym, być może przez niego samego, człowieku. Antonio niczego jednak nie pamięta.

Czeka go długa podróż w głąb enigmy, do krainy ciągłych zmian i metamorfoz, w poszukiwaniu własnej tożsamości…


Premiera 10 maja,
Prószyński i S-ka
Claire O’Neil, zwana Nelly, zajmuje się pieczeniem ciast, jednak ma też pewien wyjątkowy talent. Tak jak każdy prawdziwy szef kuchni potrafi wychwycić zmienne, ulotne smaki, które umykają większości z nas, tak Neely „czuje” emocje – „pomarańcza pobudza, cynamon zatrzymuje wspomnienia, a śliwka jest zadowolona z siebie”. Smaki i emocje pozwalają jej zajrzeć w głąb duszy każdego z klientów, dzięki czemu może dopasować swoje wypieki do indywidualnych potrzeb – pomoże uczcić prawdziwą miłość, przezwyciężyć strach, a nawet przeżyć żałobę i pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego.

Kiedy jej dotychczasowe życie obraca się w gruzy, Neely decyduje się wrócić do rodzinnego Millcreek Valley. Cukiernia, którą tam otwiera, to cudowny, kameralny lokal, dokładnie taki, o jakim zawsze marzyła – a jednak każdy z jej nowych klientów nosi w sobie jakiś sekret, czasem mroczny, innym razem wyjątkowo intrygujący. Kiedy jeden z takich smaków zaczyna powracać z niepokojącą intensywnością, Neely już wie, że oto natknęła się na historię sprzed lat, która zasługuje na to, by ją opowiedzieć. Rozwiązanie tej zagadki może pomóc także jej.


Premiera 5 maja,
Prószyński i S-ka

Eustacia „Taisy” Cleary kochała w życiu trzech mężczyzn: Bena Ransoma – kolegę ze szkoły, swojego brata bliźniaka Marcusa i Wilsona Cleary – uczonego, wynalazcę, podrywacza, milionera i błyskotliwego dupka – swojego ojca.
Przed siedemnastoma laty Wilson porzucił żonę i dwoje dzieci dla nowej rodziny. Od tamtego czasu Taisy widziała się z nim tylko raz. A teraz, dwa tygodnie po ciężkim zawale, Wilson wzywa Taisy do swojego domu – w mieście, w którym się wychowała i którego w dorosłym życiu nigdy nie odwiedziła. Taisy szybko się przekona, że Wilson nadal jest oziębły i władczy, a Ben, jej dawny chłopak, wciąż chowa do niej urazę. Mimo wszystko ma nadzieję na odnowienie tej znajomości. Niełatwa okazuje się również relacja z szesnastoletnią Willow, zaborczo zazdrosną o ojca przyrodnią siostrą.

Rozpisana na dwa głosy – dowcipnej, szczerej i spostrzegawczej Taisy oraz naiwnej, rozczulająco marzycielskiej Willow – „Jedyna” jest wyrazistą, zabawną, nostalgiczną powieścią o sile więzi rodzinnych i nierzadko mrocznych zakamarkach ludzkiego serca.Premiera 5 maja,
Prószyński i S-ka


Londyn, 1874 rok, Margaret Prior, inteligentna, niezależna młoda dama, aby odzyskać równowagę psychiczną po śmierci ojca, zaczyna odwiedzać więźniarki odsiadujące karę w ponurym zakładzie Millbank. 

Tam, wśród pospolitych złodziejek, morderczyń i ulicznic, spotyka Selinę Dawes, która do niedawna święciła triumfy w londyńskim towarzystwie jako nadzwyczaj uzdolnione medium. Początkowo Margaret sceptycznie odnosi się do „talentu” dziewczyny. Potem jednak stopniowo zaczyna wkraczać w świat duchów i cieni. Między obiema młodymi kobietami wytwarza się niezwykła więź...

Premiera 16 maja,
MG
Amy Dorrit, urodzona i wychowana w więzieniu, opiekuje się swoim ojcem osadzonym tam przed laty za długi. Nie zna innego świata, ale staje się w tym ponurym miejscu dobrą duszą, wspierającą wszystkich, z którymi zetknie ją los. Amy zarabia na życie swojej rodziny, szyjąc u pani Clennam, która zamieszkuje w ponurym domu tylko w towarzystwie dwójki służących. Zmianę zwiastuje powrót – po dwudziestu latach – Arthura Clennama, jej jedynego syna, który spędził połowę życia wraz ze swym ojcem w Chinach. Przed śmiercią rodzic starał się przekazać Arthurowi jakąś dręczącą go tajemnicę, która w niespodziewany sposób wydaje się młodemu człowiekowi powiązana z osobą szwaczki. Poszukiwanie prawdy zaprowadzi Arthura do więzienia Marshalsea, ale też do poznania wielu niezwykłych ludzi. Naprowadzi go też na trop tajemnicy… Dickens jest mistrzem w kreowaniu wyrazistych postaci. Jego burzliwe, bogate w doświadczenia koleje losów powodują, że czerpie z nich garściami, odmalowując przed nami obraz ponurego, a jednocześnie wielobarwnego Londynu, z całą galerią niezwykłych bohaterów.


Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym zobaczyła ogłoszenie o naborze do programu „Genesis”, pierwszego reality show w kosmosie. Sześć dziewczyn i sześciu chłopaków wybranych w ogólnoświatowym castingu ma założyć pierwszą ludzką kolonię na Marsie. Będą poznawać się podczas sześciominutowych randek, by zdecydować, z kim założą rodzinę, gdy dotrą do celu.
Premiera 23 maja,
Otwarte

Léonor uważa, że to jej jedyna szansa nie tylko na zdobycie sławy, ale i na lepsze życie. Przez całe dzieciństwo przechodziła od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Nie ma nic do stracenia i zamierza rozegrać tę grę po swojemu.
I jak, znaleźliście coś dla siebie? :)

40 komentarzy:

 1. Jestem zainteresowana książką "Niebezpieczne kłamstwa". Saga " Szeptem" bardzo mi się spodobała, dlatego mam nadzieję, że ta książka będzie równie dobra.
  Pozdrawiam :*
  http://zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja utknęłam na 2 tomie sagi Szeptem, niedługo mam nadzieję, uda mi się go skończyć. Bardzo polubiłam język, jakim pisze ta autorka! :)
   Pozdrawiam również! :*

   Usuń
 2. Złodziej z mgły mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opis bardzo ciekawy, oby książka również taka była! :)

   Usuń
 3. Na pewno zakupię w maju "Niebezpieczne kłamstwa", chociaż widziałam dosyć kiepskie oceny na Lubimyczytać. Fobos wychodzi już w maju? Spotkałam się z dwoma sprzecznymi informacjami, jedna data to 1 czerwca a druga to 23 maja. Jestem ciekawa, którego w końcu będzie można kupić tę pozycję :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też widziałam różne daty co do premiery u nas, naprawdę można się w tym pogubić :) Również jestem ciekawa, kiedy tak naprawdę będzie można zakupić tę książkę! :)

   Usuń
 4. Nic nie przykuło mojej uwagi.
  Pozdrawiam cieplutko! :)
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może następny miesiąc będzie obfitował w lepsze pozycje! :)
   Pozdrawiam!♥

   Usuń
 5. Ja najbardziej czekam na ,,Ponad Wszystko", ,,Niebezpieczne Kłamstwa", oraz ,,Fobos" :D Nie mam jeszcze ogromnej potrzeby zamawiania którejś z nich, lecz zapewne po przeczytaniu kilku recenzji to się zmieni :D
  Pozdrawiam cieplutko i czekam na kolejne posty :*

  Julka z julyinthebookland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie mam tak ogromnej potrzeby. :D Aczkolwiek bardzo mnie zaciekawiły te pozycje, mam nadzieję, że niedługo uda mi się przeczytać którąś z nich :)
   Pozdrawiam!♥

   Usuń
 6. Maj będzie bardzo ciekawy w tym roku. Ja najbardziej czekam na Fobos.
  ksiazkowy-nieogarek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam, zapowiada się bardzo ciekawie. :)

   Usuń
 7. Jedyna zapowiada się naprawdę ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię tego typu posty.Zawsze można znaleźć jakąś perełkę,mnie osobiście bardzo zaciekawiła "Niebanalna więż"
  Pozdrawiam serdecznie
  http://themessofbookie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię tego typu posty :)
   Pozdrawiam również! ♥

   Usuń
 9. Ach! Są Perełki są! Nic tylko uprzedzić portfel o kolejnych wydatkach na książki!
  Ciekawie będzie w tym miesiącu! :)
  Pozdrawiam
  http://biblioteczka-na-poddaszu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, portfel zdecydowanie ucierpi (jak zawsze zresztą, książki górą! :D ).
   Również pozdrawiam! :))

   Usuń
 10. Jak najszybciej muszę zdobyć "Ponad wszystko". Kiedyś też przeczytam "Niebezpieczne kłamstwa".
  "Fobos" wydaje się ciekawe, ma bardzo oryginalną fabułę, ale poczekam na jakieś recenzje i wtedy zdecyduje :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nominowałam Cię do LBA:)
  Mam nadzieję, że odpowiesz.
  Pozdrawiam!

  http://napolceiwsercu.blogspot.com/2016/05/podsumowanie-kwietnia-lba3.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za nominację, na pewno odpowiem,
   pozdrawiam!♥

   Usuń
 12. Najbardziej czekam na "Ponad wszystko", gdyż miałam okazję spotkać się z fragmentem tejże książki w oryginale i wydaje się być powieścią z potencjałem. Jak jednak będzie, to zobaczymy, zależy też w dużej mierze od tłumacza :)
  Zapraszam do mnie na recenzję "Anny i pocałunku w Paryżu"! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo czekam na książki wydawnictwa otwartego bo wydają się mega ciekawe!
  Zapraszam do mnie oraz na rozdanie, które organizuje :)
  http://onlybooks-jdb.blogspot.com/p/rozdanie.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jedno z wydawnictw, które czasami wydaje prawdziwe perełki :)
   Pozdrawiam! :)

   Usuń
 14. Kiedy już myślałam, że wszystkie majowe nowości są nie dla mnie przychodzisz ty z postem, który przekonał mnie, iż niestety (albo stety) tak nie jest. Bardzo zainteresowała mnie pozycja druga -Niebezpieczne kłamstwa. Czytałam już jedną książkę tej autorki i była średnia. Może tym tytułem wzbudziła by we mnie więcej zainteresowania. Kto wie...
  http://wielopasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto dać szansę tej autorce, może tym razem książka Cię zadowoli? Nigdy nic nie wiadomo :)
   Pozdrawiam! ♥

   Usuń
 15. Mnie osobiście zainteresowały "Niebezpieczne kłamstwa" oraz "Złodziej z mgły". A czy sięgnę po te pozycje, czas pokaże.
  Pozdrawiam- strefawyobrazni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto dać szansę tym książkom, ja sama mam duże oczekiwania :)
   Pozdrawiam! :))

   Usuń
 16. Osobiście czekam ze zniecierpliwieniem na "Niebezpieczne kłamstwa" Becci Fitzpatrick. Umrę jak tego nie przeczytam! :)
  Pozdrawiam, Nie Poczytalna z nie-poczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Muszę przeczytać "Niebezpieczne kłamstwa" :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Najbardziej czekam na książkę Becci (Black ICe było CUDOWNE ) oraz Fobos, opis jest tak intrygujący, że trudno przejść obok książki obojętnie :D
  Pozdrawiam :D
  http://books-world-come-in.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, Black Ice jest jedyne w swoim rodzaju, też mnie oczarowało :) Oby na samym opisie się nie skończyło, bo co do Fobos, mam ogromne oczekiwania :)
   Również pozdrawiam! ♥

   Usuń
 19. przyznam ze niektore nawet mnei zainteresowaly i sama bym przeczytala :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po premierze szybko je kupuj! Niektóre naprawdę mają ciekawy opis :D

   Usuń
 20. Bardzo chciałabym przecztać Ponad wszytsko :p widziałam ją już w angielskiej wersji i cieszę się, że już za tydzień będzie można ją kupić w Polsce :) a z wyżej wymienionych zainteresowałą mnie także Jedyna, mam nadzieję że sięgnę po nią szybciutko :)
  Pozdrawiam, Basia z basiek-czyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę, bo mimo krótkiego opisu, naprawdę mnie zainteresowała! A co do Jedynej, to mam nadzieję na miłą lekturę, bo książki wydawane przez te wydawnictwo są najczęściej w moim guście! :)
   Pozdrawiam również ^-^

   Usuń

Witam Cię na moim blogu! Chcesz podyskutować, coś skrytykować, pochwalić? Zapraszam do komentowania. :)
Nominacje do czegokolwiek tylko w wiadomości email. Spam będzie usuwany.