niedziela, 29 stycznia 2017

English Matters nr 20 - wydanie specjalne

Wydanie specjalne nr 20/2017


Witajcie! Przychodzę dziś z recenzją kolejnego magazynu English Matters i muszę przyznać, że ten numer wyróżnia się spośród innych. Z pewnością to zasługa tego, iż jest on całkowicie poświęcony gramatyce, najczęstszych problemach w nauce języka, barierach, które blokują nas przed konwersacją w innym języku. Dla mnie, jako osoby dość nieśmiałej jeśli chodzi o mówienie chociażby po angielsku, ten numer przydał się w 100%! Dzięki artykułom nabrałam nieco pewności siebie i przede wszystkim motywacji, by wziąć się za siebie i pokonać bariery, które mnie otaczają.
Breaking the Barriers
Ciężko mi napisać, które artykuły spodobały mi się najbardziej. Każdy czytałam z przyjemnością i myślę, że wszystkie zasługują na uwagę. W UnPolish Your English dowiedziałam się o najbardziej popełnianych błędach przez Polaków i jaka jest nasza pięta Achillesowa, muszę przyznać, że zgadza się to zdecydowanie. Natomiast artykuł Breaking the Barriers uświadomił mi, jak takie bariery językowe wpływają na naszą samoocenę i w jaki sposób można się ich pozbyć, co mi się bardzo przyda.

Pop Culture in English
Pop Culture zainteresowało mnie ze względu na nowe słowa, których mogłam się nauczyć, a które powstały właśnie za sprawą filmów, muzyki, bajek itd. Znalazł się także artykuł, w którym przedstawione są aplikacje na telefon, dzięki którym możemy dobrze nauczyć się wymowy i akcentu. Dla osób, które nie wiedzą jak zacząć rozmowę, przyda się Breaking the Ice, gdzie są przykładowe rozmówki, w zależności od okazji. 


Learner's Calendar

Używanie idiomów jest bardzo ważne, a zawsze sprawiało mi nieco kłopotu, dlagtego jestem niezwykle zadowolona, że mogłam się wzbogacić o parę nowych, z wyjaśnieniem, kiedy ich używać i w jakich okolicznościach powstały. Learner's Calendar to świetny sposób, by znaleźć motywację do nauki czegoś nowego. Znajdziemy tam 30 wyrażeń, na każdy dzień miesiąca, które możemy wplatać w zwykłą rozmowę. A w Speaking for Couch Potatoes znajdziemy rozwiązanie dla totalnych leniwców, czyli nauka wymowy i nowych słów przez oglądanie filmów czy seriali - podane są przykładowe produkcje, które są najczęściej oglądane i są łatwe w odbiorze.

Jak widzicie, ten numer ma mnóstwo artykułów, które są niezwykle pomocne. Myślę, że to jeden z lepszych magazynów EM, jakie miałam okazję poznać. Mogę tylko polecić! 


Za egemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Colorful Media
7 komentarzy:

 1. Z mówieniem po angielsku mam tak jak ty, dlatego z chęcią kupie ten numer.

  OdpowiedzUsuń
 2. Włoska wersja jak najbardziej by mnie skusiła. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię od czasu do czasu poczytać sobie owe magazyny, ciekawe i przy okazji uczące :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie EM przegrało z Wydawnictwem ze Słownikiem. Kilka artykułów nie przypadło mi do gustu, ale gazetkę nadal kupuję - tylko w wersji Business English :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę biec do najbliższego sklepu, czy zdradzisz mi, jaka jest Pięta Achillesowa Polaków? Pewnie akcent... A może nie? :D
  Na dobrą sprawę to nie wiem, gdzie kupić tą gazetkę (empik?), więc poczekam sobie ślicznie na odpowiedź... ^^ Szlify angielskiego poprzez czytanie są bardzo ciekawe, ale chyba zostanę na razie przy książkach fabularnych. Gazetki to nie to samo :P

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na najnowszą recenzję!
  'Kocham bohaterów'

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gazetki widziałam w Empiku, więc powinnaś je tam znaleźć. Ja osobiście wolę gazetki, bo artykuły są proste i je całkowicie rozumiem, a w książkach często się gubię. :/
   Pozdrawiam!

   Usuń

Witam Cię na moim blogu! Chcesz podyskutować, coś skrytykować, pochwalić? Zapraszam do komentowania. :)
Nominacje do czegokolwiek tylko w wiadomości email. Spam będzie usuwany.