czwartek, 27 października 2016

#7 książkochciejka - listopad


Witajcie w kolejnej książkochciejce! Jakie ciekawe premiery książkowe wyjdą w listopadzie? Na to pytanie właśnie dziś odpowiem. Premiera 9 listopada,
Otwarte
9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii – tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…


Premiera 9 listopada,
Feeria Young


To nie liceum ją zmieniło. To gwałt.
Pewnego wieczoru najlepszy przyjaciel jej brata – niemal członek rodziny – sprawia, że świat Eden wywraca się do góry nogami. To, co kiedyś wydawało się proste, teraz jest skomplikowane. To, co kiedyś wydawało się prawdą, teraz jest kłamstwem. Ci, których kiedyś kochała, teraz budzą tylko jej nienawiść. Nic już nie ma sensu. Wie, że powinna powiedzieć komuś o tym, co się stało, ale nie może tego zrobić. Więc ukrywa to w sobie, głęboko. Ukrywa też to, kim kiedyś była – bo teraz jest już inna. Na zawsze.


Premiera 9 listopada,
FiliaWyczułem kłopoty z chwilą, gdy Katy Swartz wprowadziła się do domu obok. Dużo kłopotów.
Tak, tego właśnie brakowało. Zwłaszcza, że i tak jestem tu obcy. Moi rodacy przybyli na Ziemię z Lux, planety oddalonej o trzynaście miliardów lat świetlnych. A ludziom nie można przecież ufać. Boją się nas. Potrafimy dokonywać rzeczy, o których oni mogą tylko pomarzyć i, szczerze mówiąc, wyglądają przy nas jak banda cieniasów. Cóż, taka prawda.

Ale Katy ma na mnie zupełnie niespodziewany wpływ i nie mogę przestać jej pragnąć. Ciągle chcę ją chronić. Przez nią staję się słabszy, a przecież byłem najsilniejszy pośród swoich i dlatego nakazano mi chronić resztę. A ta dziewczyna… Może oznaczać naszą zagładę. Ponieważ Luxen ma jeszcze większego wroga – Arum. I właśnie dlatego muszę być w formie.
Jeżeli zakocham się w Katy – ludzkiej dziewczynie – zagrozi to nie tylko jej życiu. Wszyscy możemy przez to zginąć. A na to nie mogę pozwolić…


Premiera 9 listopada,
wydawnictwo YA!Nowy Jork, XIX wiek. Przed piękną i bogatą Jo Monfort rysuje się świetlana przyszłość. Jednak jej plany unicestwia rodzinna tragedia: ojciec Jo ginie od przypadkowego postrzału. Czy jednak naprawdę był to wypadek? Dziewczyna ma wątpliwości.

Z pomocą Eddiego – młodego, niezwykle przystojnego reportera – Jo próbuje dociec prawdy. Im bliżej jest rozwiązania, tym więcej może stracić. Ale jest już za późno, by się wycofać. A życie bywa mroczniejsze, niż Jo Monfort, dziewczyna z dobrego domu, mogła sobie wyobrazić.


Premiera 9 listopada,
W.A.BChora miłość nie cofnie się przed niczym.
Indie Brown we wczesnym dzieciństwie przeżyła uderzenie pioruna – zgodnie z oficjalną wersją wydarzeń życie dziewczynce bohatersko uratowała matka, Judy. Sęk jednak w tym, że sama Indie zapamiętała tamten incydent zupełnie inaczej. Zresztą nie tylko ten. Wygląda na to, że wszystkim trojgu dzieciom Judy co i rusz zdarzały się groźne wypadki.

Książka Greenwood to skomplikowana historia o miłości i przemocy zadawanej dzieciom przez najbliższych, opowiedziana z precyzją i intensywnością, która wprost poraża.


Premiera 9 listopada
Otwarte


Pierwsza i jedyna oficjalna autobiografia Zayna Malika!
Światowa gwiazda i jej podróż przez życie od czasu rozstania z zespołem One Direction. Zayn otwiera się przed fanami: dzieli swoimi przemyśleniami, inspiracjami i prywatnymi fotografiami, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Po obfitujących w sukcesy pięciu latach w zespole 1D Zayn rozpoczął solową karierę: nagrał płytę "Mind of Mine" i stał się jednym z najsławniejszych piosenkarzy na świecie. Dzięki tej książce – pełnej niepublikowanych dotąd zdjęć, tekstów piosenek i rysunków – po raz pierwszy będziecie mogli być tak blisko Zayna. Przeczytacie o najbardziej prywatnych chwilach artysty, dowiecie się, co naprawdę sądzi o sławie, sukcesie i muzyce. Poznacie nowy rozdział w życiu Zayna, tym razem napisany przez niego samego.
Premiera 10 listopada,
Prószyński i S-ka

Postać Samanthy Whipple budzi wielką sensację. Po przedwczesnej śmierci ojca według powszechnej opinii staje się dziedziczką skarbu w postaci licznych pamiętników, obrazów, listów oraz rękopisów powieści pozostawionych przez znane przedstawicielki rodu Brontë. Wedle spekulacji znawców i miłośników tematu otrzymała te skarby w spadku po swojej rodzinie, która od lat skrzętnie skrywa je przed światem. Samantha tymczasem żyje w przekonaniu, że nic takiego nie istnieje, a wszystkie te domysły można włożyć między bajki.
Gdy podejmuje studia na Oksfordzie, przekonuje się jednak, że mityczne przedmioty z przeszłości istnieją. Główną rolę w jej życiu zaczynają odgrywać stare książki z odręcznymi notatkami ojca. Zgłębiając tajniki literatury pod okiem przystojnego, choć nieprzeniknionego profesora, Samantha wyrusza na poszukiwania tajemniczej spuścizny po swoich przodkach.Premiera 15 listopada,
Prószyński i S-ka
Bohaterem debiutanckiej powieści Scotta Stambacha jest Iwan Isajenko, zdeformowany fizycznie siedemnastolatek o błyskotliwym umyśle i upodobaniu do wisielczego humoru, od urodzenia mieszkający w Szpitalu dla Ciężko Chorych Dzieci w Mazyrzu na Białorusi. Ponieważ każdy dzień w tym miejscu wygląda tak samo, dla zabicia nudy Iwan namiętnie czytuje książki i wszystko zamienia w grę, manipulując zdarzeniami oraz ludźmi. I dopiero pojawienie się nowej pacjentki wywraca jego spokojny, poukładany świat do góry nogami.
Początkowo Iwan nie darzy Poliny sympatią. Dziewczyna podkrada mu książki. Niszczy ustalony od dawna porządek dnia. I na dodatek jest piękna. Niechęć szybko ustępuje jednak miejsca ciekawości, aż wreszcie między dwojgiem młodych ludzi rodzi się uczucie, o którym żadne z nich nie śmiało nawet marzyć. Teraz Iwan, który dotąd starał się tylko jakoś przetrwać, odgrodzony od świata murem obojętności, zaczyna pragnąć od życia czegoś więcej. Pragnie, by Polina żyła…Historia Iwana to wzruszająca opowieść o odnajdywaniu nadziei w najbardziej nawet niesprzyjających okolicznościach. Czytelnik długo nie jej zapomni. Premiera 17 listopada,
wydawnictwo Kobiece


Anna jest chirurgiem, Sophie zaś – położną. To jednak niełatwy czas dla kobiet lekarek. Jest rok 1883, Nowy Jork. Oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany. Z jednej strony miasto rozwija się w zawrotnie szybkim tempie, z drugiej – wpływy zyskują obrońcy wiktoriańskiej moralności. Na drodze kobiet staje Anthony Comstock – niebezpieczny człowiek, który celem swojego życia uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości, zwłaszcza aborcję. Mimo tych przeciwności losu Anna i Sophie kochają swoją pracę. Robią wszystko, by zwalczać nierówności społeczne i pomagać uciśnionym kobietom.

Czy jednak odwaga i miłość wystarczą, by kobiety odniosły w tej walce słuszne zwycięstwo?

Premiera 23 listopada,
SQN
Spokój Bezruchu - rozległego kontynentu - został nagle zakłócony. Oto ziemię przecięła szczelina, która sięgnęła najgłębszych jej pokładów, a w powietrze wystrzeliła chmura pyłu, która wkrótce przykryje niebo na całe lata. Bezruch stoi u progu wojny, nie o terytorium, ale o źródła wody, światła i pożywienia. Tak właśnie kończą się światy. Tak kończy się i ten. Znowu.

Essun, z pozoru zwyczajną kobietę żyjącą w jednym z małych miast, nie porusza zagłada świata. Ma inne problemy. Jej syn został brutalnie zamordowany, a córka porwana. Obie zbrodnie popełnił mąż Essun. Pogrążona w żałobie, rozdzierana rozpaczą, ale pchana nadzieją matka będzie musiała przebyć dogorywającą ziemię. Bez słońca, czystej wody i zaopatrzenia. Losy świata są jej najmniejszym zmartwieniem. Sama jest zdolna dokonać jego zniszczenia, jeśli tylko będzie to konieczne, by odzyskać córkę.


Premiera 24 listopada,
AmberWyspy Szetlandzkie, dwieście kilometrów na północ od Szkocji. Tora Hamilton, młoda lekarka, czuje się na tych ponurych, omiatanych wiatrem skalistych pustkowiach obca i zagrożona. Jej mąż, choć tu się urodził, wraca w rodzinne strony po raz pierwszy od dwudziestu lat. Mówi, że tu będzie jej dobrze, że będą mogli żyć spokojnie i szczęśliwie i spełnić swoje marzenie.

Pewnego dnia na torfowisku obok ich domu Tora znajduje zakopane zwłoki kobiety – zamordowanej tuż po urodzeniu dziecka, z wyciętym sercem i wyrytymi na plecach tajemniczymi znakami. Takimi, jakie widnieją w ich piwnicy. Takimi, jakie widywała już na wyspie…

Policja szybko zamyka sprawę, więc Tora rozpoczyna śledztwo na własną rękę, choć wszyscy, nawet mąż, usiłują ją od tego odwieść. Ale odkrywa kolejne ofiary. I domyśla się, kto może być następną. A potem dostaje pierwsze makabryczne ostrzeżenie...
*Źródło: klik


I jak, znaleźliście coś dla siebie? Mnie całkiem sporo tytułów zainteresowało, szczególnie dwa pierwsze! 

16 komentarzy:

 1. Ciekawie zapowiada się 'Piąta pora roku", "Płytkie groby" i "Bliżej niż niebo" :)
  pozdrawiam,
  http://blog-projektksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. O Iwanie bym bardzo chętnie przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. No nic, ja jako wielka fanka Hoover z niecierpliwością czekam na najnowszą powieść. Na Twojej liście jest również wiele innych, które bym przeczytała np. "Co m nie zmieniło ..." czy "Złota godzina" - lubię te początki medycyny, dlatego też uwielbiam serial "The Knick" pozdrawiam ;)
  na-planecie-malego-ksiecia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Płytkie groby" to powieść po którą na pewno sięgnę! Uwielbiam takie klimaty no i jeszcze XIX wiek:)
  "Bliżej niż niebo" brzmi ciekawie, no i dziewczyna uderzona przez piorun... Chętnie sięgnę:)
  Wiele pozycji mnie zachęca na pewno zapoznam się z nimi bliżej:) Pozdrawiam!
  Verax

  OdpowiedzUsuń
 5. Zainteresowałaś mnie pozycją Bliżej niż niebo oraz Płytkie groby - dzięki :) gdyby nie Ty, pewnie bym nawet nie zwróciła na nie uwagi.
  Natomiast November 9 czytałam i wiem, że to będzie książka, która trafi wprost do serc wielbicielek Hoover i nurtu NA.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hoover i "Niewidzialne życie..." - bardzo chcę przeczytać obie, Hoover lubię, a ta druga zapowiada się fantastycznie ;)

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie dzisiaj na Targach Książki w Krakowie kupiłam "November 9" i już nie mogę się doczekać lekturki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dopóki nie trafiłam na tego posta, nie zdawałam sobie sprawy, że listopadowe nowości są tuż tuż! November 9 i Oblivion to coś co muszę mieć!!
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. „Płytkie groby” ma niesamowitą okładkę! A z opisu wnioskuję, że powieść też w moich gustach. Uwielbiam XIX w!

  Pozdrawiam,
  czytaniamania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie najbardziej zainteresował oczywiście ten pierwszy tytuł i ta śliczna okładka. :DD

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tych książek zainteresowała mnie tylko jedna - 9 listopad.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Co mnie zmieniło" to moje absolutne must read :) Na szczęście jestem już posiadaczką "Złotej godziny" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oblivion <3 <3 <3
  I November 9, ale nie wiem czy aż tak bardzo jak Oblivion xdd

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 14. Szczerze to na żadną z powyzej wymienionych książkek nie czekam, ale moim must read jest ,, noc kupaly" Miszczuk, ktore wyjdzie pod koniec listopada :)
  Pozdrawiam!
  http://fanofbooks7.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Każda powieść ma coś w sobie, ale najbardziej zainteresował mnie "9 listopada". Może w końcu zachwycę się twórczością Hoover :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  napolceiwsecu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Raczej nic dla mnie, choć na moment zatrzymałam się przy "Co mnie zmieniło na zawsze".

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię na moim blogu! Chcesz podyskutować, coś skrytykować, pochwalić? Zapraszam do komentowania. :)
Nominacje do czegokolwiek tylko w wiadomości email. Spam będzie usuwany.